نقاشی داخلی و خارجی

وقت آن است که تفاوت بین رنگ در نقاشی داخلی و خارجی را بررسی کنیم. هر دو نوع رنگ، هر سطحی را که روی آن قرار بگیرند، تغییر می دهند. اما در اینجا شباهت ها به پایان می رسند. همانطور که گفته شد، رنگدانه ها به رنگ شما رنگ می دهند. برای جلوگیری از افزودن مواد شیمیایی اضافی به مخلوط رنگهای داخلی، از رنگدانه های آلی استفاده می کنند. اینها بوی تندی ندارند و تنفس آنها کاملاً ایمن است. اما رنگ های خارجی بیش از آنکه به مواد شیمیایی سخت احتیاج داشته باشند. به ماندگاری نیاز دارند، بنابراین در رنگ های خارجی رنگدانه های غیرارگانیک پیدا می کنید. و می تواند به تشدید بوی شدید و بخارات کمک کند. اما به این سرعت کمرنگ نمی شوند.

اشتراک:
مشاوره و راهنما
نقاشی داخلی و خارجی
در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق این شماره با ما در تماس باشید: 09128571822

وقت آن است که تفاوت بین رنگ در نقاشی داخلی و خارجی را بررسی کنیم. هر دو نوع رنگ، هر سطحی را که روی آن قرار بگیرند، تغییر می دهند. اما در اینجا شباهت ها به پایان می رسند.

رنگدانه ها

همانطور که گفته شد، رنگدانه ها به رنگ شما رنگ می دهند. برای جلوگیری از افزودن مواد شیمیایی اضافی به مخلوط رنگهای داخلی، از رنگدانه های آلی استفاده می کنند. اینها بوی تندی ندارند و تنفس آنها کاملاً ایمن است. اما رنگ های خارجی بیش از آنکه به مواد شیمیایی سخت احتیاج داشته باشند. به ماندگاری نیاز دارند، بنابراین در رنگ های خارجی رنگدانه های غیرارگانیک پیدا می کنید. و می تواند به تشدید بوی شدید و بخارات کمک کند. اما به این سرعت کمرنگ نمی شوند.

مواد افزودنی مختلف

از آنجا که رنگ های داخلی لازم نیست با بسیاری از شرایط بالقوه مضر کنار بیایند، مواد افزودنی زیادی ندارند. اما رنگ های خارجی باید انواع مختلف آب و هوا، آوار، دما و موارد دیگر را کنترل کنند. برای کمک به این موضوع ، از مواد افزودنی اضافی استفاده می شود. که می تواند به رنگ کمک کند تا در برابر محو شدن، تحمل تغییر دما و حتی جلوگیری از ترک خوردگی مقاومت کند. همچنین برای جلوگیری از رشد کپک، کپک و جلبک به مواد بیرونی نیز کش های ملایم اضافه می شود.

مقاومت در برابر هوا

انتظار نمی رود که رنگهای داخلی با شرایط سخت و متغیر آب و هوایی کنار بیایند. به همین دلیل ، مقاومت در برابر درجه حرارت کم ، مقاومت در برابر آب کم دارند و در معرض نور خورشید به سرعت محو می شوند. اما رنگ های خارجی برای مقاومت در برابر همه این ها ساخته شده اند، بنابراین از مقاومت در برابر آب و هوا برتر هستند.

ماندگاری

رنگ خارجی برای مقاومت در برابر سالها عذاب ناشی از آب و هوا ساخته شده است. همچنین به اندازه کافی سخت شده است که در اثر برخورد نمی تواند از بین برود. مانند شاخه هایی که توسط باد به سمت خانه شما پرتاب می شود یا اشکالی که به داخل دیوار می رود. به همین ترتیب ، از ماندگاری بالاتری نسبت به رنگ داخلی برخوردار است. اما رنگ داخلی نیز بسیار بادوام است. قادر به مقاومت در برابر مالش و تمیز کردن گاه به گاه است.

مقاومت در برابر صدمات جسمی

اگر ضربه مستقیمی به آن وارد شود، رنگ داخلی شما احتمالاً تراشیده می شود و رنگ قدیمی یا دیوار لخت زیر آن را نشان می دهد. رنگ خارجی را نیز می توان تراش داد. اما به دلیل چسبندگی بیشتر رزین ها، رنگدانه ها به بسیار سخت ترند.

سطح VOC ها

VOC ها مواد شیمیایی آلی فرار هستند و دودهایی آزاد می کنند که در صورت تنفس می توانند خطرناک باشند. در نقاشی داخلی و خارجی توجه به این نکته ضروری است. خوشبختانه VOC رنگهای داخلی بسیار کم هستند و اغلب به طور کامل در آنها وجود ندارد. اما رنگهای خارجی اینگونه نیستند. از آنجا که آنها برای استفاده در داخل در نظر گرفته نشده اند، رنگهای خارجی غالباً مملو از VOC هستند. که در هوای آزاد خارج می شوند. اما اگر این اتفاق در داخل بیفتد، می تواند یک خطر برای سلامتی باشد.

چسبندگی

هر دو رنگ داخلی و خارجی چسبندگی خوبی دارند. با این حال ، رنگ های خارجی به اندازه کافی چسبیده اند تا در برابر انواع آب و هوای نامناسب مقاومت کنند. ادعایی که رنگ های داخلی نمی توانند تقلید کنند. به طور کلی ، رنگ های خارجی بهتر می چسبند و ماندگاری بیشتری دارند.

زمان خشک شدن

رنگ های روغنی تمایل دارند که کندتر از رنگ های پایه آب خشک شوند. اما، رنگهایی که در هوای آزاد قرار دارند سریعتر از رنگهای داخل و بدون جریان مداوم هوا خشک می شوند. در آخر، گرما باعث خشک شدن سریعتر رنگ نیز خواهد شد. وقتی همه این عوامل را با هم ترکیب می کنید، رنگ خارجی معمولاً سریعتر خشک می شود، به خصوص اگر بر پایه آب باشد.

مقاومت در محو شدن

یکی از ثابت ترین نیروهایی که رنگ شما باید با آن درگیر شود، نور خورشید است. خورشید به مدت 12 ساعت یا بیشتر در بیشتر روزهای سال بر روی آن خواهد تابید. خوشبختانه، مواد افزودنی در رنگ خارجی برای مقاومت در برابر این محو شدن ساخته می شوند. و حتی در برابر اشعه UV محافظت می کنند. با این حال ، منظور از مقاومت رنگ داخلی، مقاومت در برابر نور مستقیم خورشید نیست. رنگدانه های آلی موجود در رنگ داخلی بسیار سریع محو می شوند، خصوصاً اینکه هیچ ماده افزودنی اضافی برای جلوگیری از محو شدن وجود ندارد.

مقاومت حرارتی

رنگ خارجی برای مقاومت در برابر دماهای مختلف ساخته شده است. توجه به این نکته در انتخاب نوع رنگ در نقاشی داخلی و خارجی مهم است. باید در سرمای زمستان و گرما در تابستان، به علاوه هر درجه حرارت بین دو سال زنده بماند. اما رنگ داخلی فقط در یک پنجره کوچک از دما از حدود 60 درجه فارنهایت تا حدود 90 درجه قرار دارد که اکثر مردم خانه های خود را در آن نگه می دارند مقاومت میکند.

مقاومت در برابر رطوبت

از آنجا که باران در اکثر نقاط یک اتفاق نسبتاً معمول است، رنگ خارجی باید در برابر طوفان های باران، رعد و برق، رگبارهای اصلی و بیشتر مقاومت کند. رنگ داخلی فقط نیاز به شستشوی گاه به گاه دارد. به طور طبیعی، این باعث می شود که رنگ خارجی بسیار مقاوم در برابر آب باشد.

پیشگیری از کپک

به طور کلی در رنگهای داخلی هیچ کپکی رشد نمیکند. اما در خارج از خانه شما جلبک ها و کپک ها تهدیدهای واقعی هستند. برای مقابله با آنها، کپک ها به رنگ های خارجی اضافه می شوند. اینها برای تنفس عالی نیستند، اما در جلوگیری از کپک زدن و رشد جلبک ها بسیار موثر هستند.