طراحی دکوراسیون خارجی

توضیحات

طراحی دکوراسیون خارجی همیشه به اندازه طراحی داخلی اهمیت دارد، زیرا بقیه آن را می بینند و طراحی خارجی، چهره خانه و یا ساختمان است.

هر کسی که خانه یا دفتر کاری را دکور کرده است به نوعی در طراحی داخلی مشارکت کرده است. طراحی دکوراسیون برای بسیاری از مردم یک سرگرمی است چرا که بدون نیاز به هیچ مدرک دانشگاهی می توانند در ایده پردازی برای دکور کردن مشارکت کنند.

معماری بیرونی در واقع همان خلق فضا توسط طراح دکوراسیون خارجی است، فضایی که در عین زیبایی و اثرگذار بودن کارایی لازم را نیز داشته باشد. طراح با ترکیب اصول و ارکان تخصصی دکوراسیون با حس زیبایی شناسی، فضایی را ایجاد می‌کند که معرف هویت، نیاز، درک و خواسته‌های طرف مقابلش است.

“هرچه کمتر بهتر”. این یکی از اصول دکوراسیون مدرن است. در دکوراسیون مدرن هر چه مبلمان کمتر باشد، جلوه بیشتری دارد. در اتاق‌های مدرن امروزی بیش از هر چیز سادگی وسایل مورد تاکید است و اغلب از رنگ‌های تیره یا سیاه استفاده می‌شود. تعیین سبک یکی از فاکتورهای مهم در طراحی “دکوراسیون” است. در طراحی دکوراسیون سبک های زیادی وجو دارد و طراح باید با توجه به کاربری فضا، امکانات موجود و سلیقه کاربران یکی از این سبک ها را انتخاب نماید.

یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون انتخاب رنگ مناسب است، که تاثیر ات رو حی و روانی زیادی در پی خواهد داشت. انتخاب رنگ با ابعاد محیط، میزان نور طبیعی محیط و کاربری آن ارتباط مستقیم دارد.

یکی دیگر از فاکتورهای اساسی و بسیار مهم در طراحی و اجرای دکوراسیون چیدمان است. در چیدمان فضا نیز باید به فاکتور های زیادی توجه کرد. چیدمان آخرین مرحله در اجرای دکوراسیون یک فضا محسوب می شود و به همین دلیل از اهمیت دو چندان برخوردار است.

سوالات متداول

طراحی دکوراسیون چیست ؟
اهمیت طراحی دکوراسیون خارجی
هزینه طراحی دکوراسیون خارجی چگونه محاسبه می گردد ؟
کاربرد دکوراسیون خارجی در کجاست ؟
چطور دکوراسیون خارجی خود را تغییر بدم ؟