مزایای پنجره دوجداره

مشاوره و راهنما
مزایای پنجره دوجداره
در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق این شماره با ما در تماس باشید: 09128571822

پنجره های دوجداره از جمله بهترین انتخاب برای داشتن پنجره هایی ساده است. و همینطور انتخابی عالی برای داشتن فضایی با آلودگی صوتی کمتر است. از جمله مزایای پنجره دوجداره میتوان به موارد زیر اشاره کرد. ما در آروین سازه پنجره دوجداره ای استاندارد را به شما ارائه میکنیم.

مزایای پنجره دوجداره چیست؟

پنجره های دو جداره را می توان مهندسی کرد. بنابراین فضایی از هوا در شکاف بین شیشه های پنجره وجود دارد. اما امروزه بیشتر متداول است که آن فضا با گاز بی اثر مانند آرگون یا زنون پر شود. این کار باعث میشود مقاومت پنجره در برابر انتقال انرژی افزایش پیدا کند.

از پنجره سه جداره (سه صفحه ای) در آب و هوای بسیار سخت استفاده میشود. این برای بهبود بیشتر عایق بندی یک پنجره است. اقدامات دیگر نیز می تواند به افزایش بهره وری انرژی کمک کند ، مانند استفاده از پوشش های نازک از مواد خاص به یک یا چند صورت شیشه. این پنجره های با “انتشار کم” دارای پوشش شفاف نازک اکسید فلز یا نقره است. این پوشش روی یک یا چند سطح شیشه اعمال می شود تا انتقال انرژی بیشتر کاهش یابد.

بهره وری انرژی در پنجره دو جداره

مقدار عایق بندی یک پنجره را می توان به روشهای مختلفی اندازه گیری کرد. متداول سیستم مقدار-R است، که اندازه گیری مقاومت مواد در برابر انتقال انرژی است. هرچه مقدار-R بیشتر باشد ، مقاومت بیشتر و مقدار عایق بیشتر است.

مزیت عایق بندی شیشه دوجداره از مقدار-R آزمایش شده در طراحی های مختلف پنجره آشکار است:

  • صفحه منفرد: مقدار- R 0.9
  • دو جداره با فضای هوا 5 اینچ: مقدار- R 2.04
  • صفحه سه گانه با فضای هوا 5 اینچ: مقدار R 3.22
  • دو جداره با آرگون و پوشش E-low: مقدار R 3.846
  • صفحه سه گانه با آرگون و پوشش E-low: مقدار R 5.433

برای مقایسه، یک دیوار کاذب استاندارد دو در چهار با عایق بتونی و تخته والوار و سایدینگ چوب دارای ارزش R-12 تا R-15 است. تولیدکنندگان پنجره اکنون در حال توسعه فناوری هایی هستند که به پنجره ها اجازه می دهد خود به ارزش R دیوارها نزدیک شوند.

بهبود کارایی پنجره دوجداره

مهم نیست که چقدر خوب طراحی شده باشند. پنجره ها همیشه در مقایسه با سایر عناصر ساختمانی، یک نقطه اصلی از دست دادن انرژی در خانه هستند. به سادگی هیچ مقایسه ای بین کم مصرف ترین پنجره دو جداره و حتی یک سیستم دیواری معمولی وجود ندارد. راه های کمک به بهبود کارایی پنجره ها:

  • از پرده های گرمایی استفاده کنید: پرده های حرارتی ضخیم که در شب از طریق پنجره ها کشیده می شوند ، به طور قابل توجهی مقادیر R را افزایش می دهند.
  • از نوار های عایقی (فیلم پلاستیکی) استفاده کنید: یک لایه شفاف و نازک از فیلم پلاستیکی را می توان با چسب روی تزئینات پنجره قرار داد. استفاده از گرمای سشوار باعث محکم شدن فیلم می شود. فیلم پلاستیکی عایق هوای مرده دیگری را ایجاد می کند که می تواند به کندی اتلاف حرارت کمک کند.
  • عایق کاری: پنجره های قدیمی ممکن است در اطراف قاب باز شوند یا باعث باز شدن هوای سرد در خانه شوند. برای جلوگیری از ایجاد این ترک ها از میله سیلیکون درجه خارجی استفاده کنید.