نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان
گروه: طراحی دکوراسیون خارجی

نقاشی ساختمان از جمله مواردی است که در اولین نگاه از یک ساختمان یه چشم میاید. رنگ خارجی برای مقاومت در برابر آب و هوای نامناسب ساخته شده است. و در عین مقاومت در برابر کپک، کپک زدگی، محو شدن، ترک خوردن، خرد شدن و غیره استفاده میشود. از طرف دیگر، رنگ داخلی برای مقاومت در برابر لکه ها ساخته می شود. و بدون آسیب رساندن تمیز می شود.

اشتراک:
مشاوره و راهنما
نقاشی ساختمان
در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق این شماره با ما در تماس باشید: 09128571822

نقاشی ساختمان از جمله مواردی است که در اولین نگاه از یک ساختمان یه چشم میاید. رنگ خارجی برای مقاومت در برابر آب و هوای نامناسب ساخته شده است. و در عین مقاومت در برابر کپک، کپک زدگی، محو شدن، ترک خوردن، خرد شدن و غیره استفاده میشود. از طرف دیگر، رنگ داخلی برای مقاومت در برابر لکه ها ساخته می شود. و بدون آسیب رساندن تمیز می شود.

آیا می توانید از آنها به جای یکدیگر استفاده کنید؟

بیایید نگاهی عمیق تر به تفاوت بین رنگ داخلی و خارجی بیندازیم. و ببینیم آیا می توانیم به همه سوالات شما پاسخ دهیم.

مواد اولیه رنگ

قبل از اینکه به تفاوت بین رنگهای خارجی و داخلی بپردازیم ، مهم است که درک اساسی از نحوه کار رنگ و نحوه ساخت آن داشته باشیم. فقط چند ماده در رنگ وجود دارد و هر یک از آنها بسیار مهم است. پایه اصلی رنگ که حلال نیز نامیده می شود، روغن یا آب است. رنگهای روغنی برای نقاشی ساختمان استفاده شوند و بطور کلی در رنگهای داخلی یافت نمی شوند. رنگهای پایه آب را می توان برای رنگهای داخلی یا خارجی استفاده کرد.

رنگدانه ها به رنگ شما رنگ می دهند. مواد افزودنی ویژه می توانند جلوه های فیزیکی مختلفی از جمله مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش را به رنگ شما بیاورند. یا باعث دوام بیشتر آن شوند. وقتی روی یک سطح رنگ می زنید، حلال یا پایه به سرعت شروع به تبخیر می کند. پس از آن، فقط رنگدانه ها و مواد افزودنی محدود به سطحی که فقط توسط رزین ها رنگ آمیزی شده اند، باقی می ماند.

از اپوکسی، سیلیکون و اکریلیک می توان به عنوان رزین استفاده کرد. از آنجا که رنگ خارجی باید در شرایط آشفته تری بچسبد. معمولاً از رزین های سخت تر با چسبندگی برتر استفاده می شود. هنگامی که رنگ خشک شد و رزین ها رنگدانه ها و مواد افزودنی شما را به سطح متصل کردند، دیواره شما رنگ شذه است و کاملاً جدید به نظر می رسد.

تقاشی خارجی ساختمان

منظور از نقاشی خارجی ساختمان، افزودنی هایی برای ضد آب بودن آن است. و می تواند باران، برف، و هر آب و هوای نامساعد دیگری را تحمل کند. بعلاوه، برای مانذگاری سالها در برابر نور خورشید بدون محو شدن و ترک ساخته شده است . همچنین هنگامی که باد شاخه ها و بقایای دیگر را به خانه شما می آورد، در برابر جلوگیری از خرد شدن و پوسته پوسته شدن بسیار با دوام است.

برای ساختن رنگ با دوام تر، از رزین های اضافی و مواد افزودنی اضافی استفاده می شود. اینها باعث خشک شدن رنگ در هنگام خشک شدن رنگ می شوند. اکثر خارج شدن حباب ها طی چند روز انجام می شود، اما تا چند سال به آرامی ادامه خواهد یافت. از میل ساید نیز برای جلوگیری از کپک زدن استفاده می شود. این موارد در صورت استنشاق می توانند باعث مشکلات تنفسی شوند.

نقاشی داخلی ساختمان

رنگ داخلی برای پوشاندن قسمت داخلی منزل شما ساخته شده است. ماندگاری آن به اندازه رنگ خارجی نیست ، اما می تواند در برابر شستشو مقاومت کند، البته نه به صورت ثابت. اگرچه ضد آب نیست و در برابر آب و هوا مقاومت نخواهد کرد.

از آنجا که این ماده برای استفاده در فضای داخلی در نظر گرفته شده است. رنگ داخلی دارای مقدار کم VOC و سایر مواد شیمیایی مضر است. برای جلوگیری از مواد شیمیایی سخت، رنگهای داخلی از رنگدانه های آلی برای رنگ استفاده می کنند. در معرض نور مستقیم خورشید، آن رنگدانه های آلی خیلی زود محو می شوند. همچنین بیشتر در معرض ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن هستند.

تفاوت بین رنگ داخلی و خارجی چیست؟

اکنون که اصول را مرور کردیم، وقت آن است که تفاوت این دو نوع اصلی رنگ را بررسی کنیم. هر دوی این رنگ ها هر سطحی را که روی آنها بمالید تغییر می دهند. اما در اینجاست که شباهت ها به پایان می رسند.

نوع رزین مصرفی

رزین تعیین می کند که چقدر رنگ به سطح بچسبد. در رنگهای بیرونی از اکریلیک به عنوان رزین استفاده شده است. این رزین دارای پیوند فوق العاده محکمی است و بیشترین دوام را خواهد داشت. اما اکریلیک می تواند بوی تندی داشته باشد. بنابراین رنگ های داخلی در عوض به اپوکسی و سیلیکون می چسبند.