ازبیلت (As Built) در نقشه برداری چیست؟

ازبیلت (As Built) در نقشه برداری چیست؟
گروه: خدمات نقشه برداری

ازبیلت یک نقشه ساخته شده ، رکوردی از محل پیشرفت ها است. "به همانطوری که ساخته شده" در حین ساخت. محل نهایی پیشرفت های ساختمانی مانند لوله های فاضلاب ، ساختمانها ، خدمات شهری و روسازی می تواند متفاوت از محل طراحی اولیه باشد.

اشتراک:
مشاوره و راهنما
ازبیلت (As Built) در نقشه برداری چیست؟
در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق این شماره با ما در تماس باشید: 09128571822

نقشه برداری ازبیلت (As Built)

ازبیلت (As Built) در نقشه برداری چیست؟ مهمترین بخش بازسازی شما که هرگز نشنیده اید.

یک نقشه ساخته شده ، رکوردی از محل پیشرفت ها است. “به همانطوری که ساخته شده” در حین ساخت. محل نهایی پیشرفت های ساختمانی مانند لوله های فاضلاب ، ساختمانها ، خدمات شهری و روسازی می تواند متفاوت از محل طراحی اولیه باشد.

این اتفاق همیشه می افتد، حتی پس از 16 سال فعالیت در تجارت. شخصی از من می پرسد. شما برای کار چه کار می کنید؟ و من به آنها می گویم که ازبیلت (As Built) را برای معماران و دیگر متخصصان طراحی و ساخت ارائه می دهد. مگر اینکه من با کسی در صنعت صحبت کنم، سوال بعدی تقریباً همیشه این است. ازبیلت (As Built) در نقشه برداری چیست؟

اکنون فرصتی به دست می آید تا بار دیگر پاسخی را که در صدها گفتگو با دقت تصحیح کرده ام ، تمرین کنم. “ما داخل و خارج ساختمان را با لیزرهای بسیار دقیق اندازه گیری می کنیم. و سپس نقاشی ای ایجاد می کنیم که ابعاد و طرح دقیق آن را نشان می دهد.

ساختمان این یک نظرسنجی ساخته شده است. ” در این مرحله وقتی این توضیح اساسی را به پایان رساندم ، متوجه شدم که تقریباً 50/50 احتمال دارد که فرد یا بخواهد در مورد لیزرها س questionsالات بیشتری بپرسد یا موضوع را تغییر دهد.

ازبیلت چیست نقشه برداری

من نقشه های قدیمی ساختمان خود را دارم – آیا آنها ازبیلت (As Built) هستند؟

اکثر مردم نقشه های یک ساختمان را در زمان های مختلف دیده اند. یک نقشه معمولی یک طراحی است. که طرح مورد نظر یا پیشنهادی ساختمان را نشان می دهد.

نقاشی ساخته شده، همانطور که از نامش پیداست، طرح فعلی ساختمان را “همانطور که ساخته شد” نشان می دهد. As-Builts با فرضیه سروکار ندارد بلکه در عوض با واقعیت برخورد می کند. این یک تمایز حیاتی است.

زیرا یک ساختمان ساخته شده تقریباً هرگز دقیقاً با نقشه های اصلی طراحی مطابقت ندارد. به همین دلیل ، هنگام شروع یک پروژه بازسازی جدید در یک ساختمان مسکونی یا تجاری. معمار تقریباً همیشه به جای اتکا به نقشه های ساختمان موجود ، یک نظرسنجی ساخته شده یا ایجاد می کند. کشف خطایی در برنامه ها که می تواند منجر به هزینه های اضافی یا تاخیر در پروژه شود. و بسیار خطرناک است.

AS-BUILT با هر نام دیگری هنوز AS-BUILT است

صنایع معماری و ساخت و ساز همچنان بر روی عبارت “As-Built” برای توصیف فرایند و برنامه های حاصله از اندازه گیری ساختمان موجود ادامه می دهند. اما ما دریافتیم که هنوز چندین اصطلاح و املای مختلف هنگام مراجعه به نقاشی های ساخته شده وجود دارد. این شامل:

  • بررسی سایت
  • شرایط موجود نقشه ها
  • ضبط نقشه ها
  • نقشه های اندازه گیری شده
  • Asbuilt (نقشه های Asbuilt ، Asbuilt Plans ، Asbuilt Survey ، و غیره ..)
  • As-Build یا Asbuild (نقشه ها ، طرح ها ، نظرسنجی و غیره …)

هدف از نقشه برداری As-Built چیست؟

نقشه های ازبیلت اغلب در پایان ساخت برای برآوردن نیازهای شهرداری یا وام دهندگان تهیه می شود. آنها به این نتیجه می رسند که کلیه پیشرفت های یک سازه مطابق با مشخصات طراحی شده توسط مهندس در فرآیند طراحی انجام شده است.

نظرسنجی های ساخته شده اغلب در پایان ساخت برای برآوردن نیازهای شهرداری یا وام دهندگان تهیه می شود. آنها به این نتیجه می رسند که کلیه پیشرفت های یک سایت مطابق با مشخصات طراحی شده توسط مهندس در فرآیند طراحی انجام شده است.

چه کسانی ازبیلت ها را طراحی میکنند؟

به طور معمول ، معماران یا طراحانی که در ابتدا پروژه را طراحی کرده اند. سازه های ساخته شده (ازبیلت) را نیز ایجاد خواهند کرد. آنها با مشخصات اصلی آشنا هستند. و بنابراین واجد شرایط ترین هستند تا تغییرات ثبت شده را منعکس کنند. (منبع)

دیگر مقالات مربوط به خدمات نقشه برداری: