کفپوش پارکت
گروه: طراحی دکوراسیون داخلی

پارکت اصطلاحی برای کف ساخته شده از چوب منبت کاری شده است که به صورت هندسی چیده شده است. رایج ترین الگوها انواع مختلفی از نقش و نگارها روی نقوش مربع شکل است. اگرچه موارد غیرمتعارف تری مانند آفتاب زدگی یا مدالیون نیز به حساب می آیند. پارکت از کلمه قدیمی فرانسوی "parchet" به معنی یک محفظه یا محفظه کوچک آمده است.

اشتراک:
مشاوره و راهنما
کفپوش پارکت
در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق این شماره با ما در تماس باشید: 09128571822

قبل از اینکه حتی دو قدم در آپارتمان فعلی خود بردارم، می دانستم که باید آن را داشته باشم. این کفپوش خانه بود که میخواستم. به طور دقیق کفپوش پارکت. از ویژگی های برجسته ساختمان های قبل از جنگ در ایالات متحده، کفپوش پارکت یک عنصر تزئینی است که هم از نظر تاریخی و هم از نظر زیبایی شناسی مورد علاقه است. آنچه شما باید درباره آنها بدانید اینجاست.

پارکت دقیقاً چیست؟

پارکت اصطلاحی برای کف ساخته شده از چوب منبت کاری شده است که به صورت هندسی چیده شده است. رایج ترین الگوها انواع مختلفی از نقش و نگارها روی نقوش مربع شکل است. اگرچه موارد غیرمتعارف تری مانند آفتاب زدگی یا مدالیون نیز به حساب می آیند. پارکت از کلمه قدیمی فرانسوی “parchet” به معنی یک محفظه یا محفظه کوچک آمده است.

پارکت ریشه سلطنتی نیز دارد. کفپوش پارکت برای اولین بار در دهه 1600 در ورسای مورد استفاده قرار گرفت. جایی که جایگزین کفهای مرمری که نیاز به نگهداری بیشتری داشتند شد. پس از فرانسه ، پارکت در سراسر اروپا محبوبیت پیدا کرد. از آنجا که نصب آن به مهارت فنی و زمان زیادی احتیاج داشت، این ماده به نشانه تجمل در خانه های بزرگ تبدیل شد.

چه چیزی آن را خاص می کند؟

پارکت ریشه در معروف ترین چتوی فرانسه دارد. علاوه بر آن عنصری تزئینی است که علاقه و بافت آنی را به کف می بخشد. علاوه بر الگوی اصلی، اکثر کفپوش های پارکت دارای حاشیه تزئینی متفاوت هستند. این باعث می شود تخته کفپوش ها اساساً به عنوان یک فرش توکار عمل کنند.

چه شکلی است؟

از آنجا که در اصل موزاییک چوبی است. پارکت می تواند تقریباً هر الگویی را که بتوان تصور کرد، داشته باشد. از طرح های محبوب می توان به این موارد اشاره کرد. استخوان های شاه ماهی، ورسای (نام اصلی)، شانتیلی (نامگذاری برای چتوی فرانسوی دیگر)، تخته شطرنجی، موزاییک و سبد.

در کجا از آن استفاده شده است؟

هم در ایالات متحده و هم در سراسر جهان. پارکت در ساختمان های قبل از جنگ (یعنی قبل از جنگ جهانی دوم) رایج است. در ایالات متحده، این مواد به ویژه در دوران به اصطلاح طلاکاری نسبت به اواخر قرن نوزدهم. زمانی که معماران آپارتمان ها و خانه های شهری زینتی می ساختند. که اغلب از معماری قدیمی اروپا الگو گرفته اند، محبوبیت بیشتری داشته است.

با محبوبیت مدرنیسم در پی جنگ جهانی دوم، از جزئیات تزئینی مانند پارکت اغلب به نفع فرش، بتن یا کفهای چوبی ساده پرهیز می شد. یک کفپوش پارکت که از فرسودگی زمان باقی مانده است؟ زمین بوستون سلتیکس که در سال 1952 ساخته شد. و چنان مشهور شد که افسانه می گفت تیم می تواند تشخیص دهد چگونه توپ از روی هر قطعه چوب پرش می شود.

میتوانم خودم نصبش کنم؟

خیر، مگر اینکه واقعا یک DIY ماهر باشید. (و قطعاً اگر الگوی پیچیده تری نصب کنید) بهتر است یک متخصص را استخدام کنید. یک نصب کننده چوب سخت در نزدیکی خود پیدا کنید. اگر سعی کنید خودتان به این کار بپردازید، موارد مختلفی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید. منبت باید روی یک طبقه زیرانداز محکم نصب شود. کاشی های چوبی باید تا دو هفته قبل از نصب آلیاژ شوند. و – مانند همه پروژه ها -برای اطمینان از تراز بندی صحیح کاشی ها، باید اندازه گیری خود را سه برابر کنید. اگر میخواهید خودتان نصبش کنید حتما دقت کنید.

چگونه از آنها مراقبت کنم؟

تفاوت زیادی با هر نوع کف کف دیگر ندارد. به طور مرتب خشک پاکش کنید، گاهی اوقات با اتصال کف چوب سخت جارو برقی بکشید. و ماهانه با محصولی که برای کف چوب های سخت ساخته شده تمیزش کنید.