بازسازی خانه، ویلا و آپارتمان

بازسازی خانه، ویلا و آپارتمان
گروه: طراحی دکوراسیون داخلی

شما به جای خرید یک خانه جدید می توانید به بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه بپردازید. گاهاً تنها روش برای افزایش فضای خانه های کوچک و بالا بردن کارایی آنها بازسازی خانه های کوچک می باشد. طراحی داخلی نادرست در ابتدای بنای یک خانه می تواند فضای داخلی آن را کوچکتر از آنچه که هست نشان دهد، این مسئله متاسفانه گریبانگیر خانه ها و آپارتمان های با متراژ پایین بسیاری است. طراحی بد نقشه و چیدمان نامناسب از عوامل موثر در پدید آمدن این مشکل و بازسازی اصولی و تغییر دکوراسیون داخلی تنها راه های چاره برای رفع آن هستند.

تعمیرات خانه ویلایی، خانه قدیمی و خانه کلنگی در هر صورت، برنامه‌هایی هستند که جزء بازسازی و نوسازی ساختمان دسته‌‌بندی می‌شوند. قسمت‌های مختلف خانه‌های قدیمی نیاز به تعمیرات و بازسازی دارند. برای افرادی که می‌خواهند محیط زندگی خود را زیباتر کنند یا از تخریب بیشتر جلوگیری نمایند، تعمیرات خانه جزء کارهای ضروری دسته‌بندی می‌شود. اگر تعمیرات به موقع و به درستی انجام گیرد، از هزینه‌های اضافی که به صاحب خانه تحمیل می‌شود، جلوگیری خواهد شد.

در برخی از قسمت‌های خانه، تعمیرات را شخصاً می‌توانید انجام دهید اما برخی دیگر از تعمیرات باید به افراد حرفه‌ای و تکنسین‌های همان حوزه سپرده شود. یک برنامه‌ریزی دقیق به شما کمک می‌کند تا بهترین نما را در خانه ویلا یا باغ خود ایجاد کنید.

اشتراک:
مشاوره و راهنما
بازسازی خانه، ویلا و آپارتمان
در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق این شماره با ما در تماس باشید: 09128571822

اکثر ما انسان ها نیاز به نو بودن و نو شدن را در درون وجود خود همیشه احساس می کنیم ، بعد از یک مدت زندگی در محیطی با ظاهری ثابت و بدون تغییر احساس دل زدگی و خستگی در آن محیط را خواهیم داشت و در نتیجه نیاز به تغییر و تنوع داریم؛ یا اینکه از مکانی به مکان دیگر جابجا می شویم و عمل بازسازی و دکوراسیون را انجام میدهیم . فرقی نمی کند که این محیط آشپزخانه و اتاقی در منزل باشد یا دفتر کار و محیط اداری ، پس به همین دلیل است که واژه بازسازی و نوسازی شکل گرفته است.

تعمیرات خانه ویلایی، خانه قدیمی و خانه کلنگی در هر صورت، برنامه‌هایی هستند که جزء بازسازی و نوسازی ساختمان دسته‌‌بندی می‌شوند. قسمت‌های مختلف خانه‌های قدیمی نیاز به تعمیرات و بازسازی دارند. برای افرادی که می‌خواهند محیط زندگی خود را زیباتر کنند یا از تخریب بیشتر جلوگیری نمایند، تعمیرات خانه جزء کارهای ضروری دسته‌بندی می‌شود. اگر تعمیرات به موقع و به درستی انجام گیرد، از هزینه‌های اضافی که به صاحب خانه تحمیل می‌شود، جلوگیری خواهد شد.

با توجه به اینکه معمولا ساخت و ساز یک خانه از ابتدا بسیار سخت تر و پر هزینه تر می باشد، بسیاری از مردم جهان برای تغییر و تحول در محل زندگی خودشان به جای تخریب کلی و ساخت مجموعه ای جدید و نو ، اقدام به بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان می نمایند.

مراحل بازسازی خانه، ویلا و آپارتمان

  • داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها جهت بازسازی خانه مورد نظر
  • محاسبه میزان هزینه های مورد نیازبازسازی
  • انجام مقدمات بازسازی

بازسازی خانه، ویلا و آپارتمان قدیمی

یکی از مهم ترین نکات در بازسازی و نوسازی خانه قدیمی، انجام اصولی پروسه تخریب می باشد. از آنجایی بر انجام پروسه تخریب در بازسازی خانه قدیمی تاکید می شود که کمترین قصور و بی تجربگی در این مرحله احتمال مخاطرات جدی مالی و جانی را می تواند در پی داشته باشد. عملیات تخریب علاوه بر خود خانه مورد بازسازی، می تواند منجر به ایجاد خسارت در ساختمان های اطراف و همسایگان نیز شود؛ به خصوص در مورد خانه های آپارتمانی که علاوه بر همسایگان طرفین، طبقات فوقانی و تحتانی نیز در خطر آسیب های ناشی از تخریب غیر اصولی هستند.
پس در مرحله تخریب خانه های فرسوده و قدیمی به مواردی از جمله، استفاده با احتیاط از دریل مخصوص و متناسب با حد تخریب و شناسایی محل های عبور لوله های آب و برق از کف و دیوارهای خانه و مواردی از این دست را مدنظر قرار دهید.

بازسازی خانه های اکباتان

شهرک اکباتان تهران به عنوان یکی از بزرگترین شهرک های مسکونی ایران که در غرب پایتخت واقع است دارای خانه های مدرن و زیبای تازه ساخته شده و خانه های بازسازی شده زیبایی می باشد اما از آنجایی که برخی دیگر از ساختمان های این منطقه از زمان بنیانگذاری این شهرک، حدود 45 سال، دست نخورده باقی مانده و مورد بازسازی قرار نگرفته اند، لازم است مورد بازسازی قرار گرفته و عیب یابی شوند تا در عین کسب زیبایی های ظاهری، خانه ای ایمن برای ساکنین این منطقه فراهم آورند. رعایت نکات مذکور در رابطه با نوسازی خانه های قدیمی در مورد بازسازی خانه های شهرک اکباتان نیز می تواند نتایجی مطلوب فراهم آورد.

بازسازی خانه های کوچک

گاهاً تنها روش برای افزایش فضای خانه های کوچک و بالا بردن کارایی آنها بازسازی خانه های کوچک می باشد. طراحی داخلی نادرست در ابتدای بنای یک خانه می تواند فضای داخلی آن را کوچکتر از آنچه که هست نشان دهد، این مسئله متاسفانه گریبانگیر خانه ها و آپارتمان های با متراژ پایین بسیاری است. طراحی بد نقشه و چیدمان نامناسب از عوامل موثر در پدید آمدن این مشکل و بازسازی اصولی و تغییر دکوراسیون داخلی تنها راه های چاره برای رفع آن هستند.
در بازسازی منزل های کوچک و آپارتمان های با متراژ پایین بایستی در نظر داشت که وجود دیوارهای آجری و گچی به منظور جداسازی اتاق ها و به خصوص آشپزخانه از سایر فضاها می تواند خانه را کوچکتر و دلگیرتر نماید، بهتر است این دیوارها در صورت حایل نبودن تخریب و به جای آنها از طرح های اپن و دلبازتر امروزی استفاده شود. استفاده از رنگ های روشن و ملایم نیز در بازسازی های کوچک می تواند فضای خانه را جادار تر و دلبازتر نماید.

قیمت بازسازی خانه، ویلا و آپارتمان

بهتر است هزینه بازسازی به خصوص هزینه بازسازی خانه قدیمی توسط شرکت یا پیمانکار مجربی برآورد گردد تا امکان ایجاد اشتباه و خطا در آن به کمترین حد خود برسد. هزینه بازسازی منزل با توجه به خواسته های مدنظر مالک می تواند متفاوت باشد.
بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه می تواند یکی از خدمات یک شرکت بازسازی خوب و معتبر باشد. در هر صورت هزینه های بازسازی منزل بخصوص در سطوح عمیق تر و مربوط به بخش های اصلی و بنای خانه هزینه بر میباشد اما با مدیریت درست و استفاده از روش های منطقی می توان بازسازی ارزان خانه را انجام داد.