سقف کشسان
گروه: طراحی دکوراسیون داخلی

تعمیر سقف قدیمی و آسیب دیده ممکن است هزینه و تلاش زیادی داشته باشد. در چنین حالتی ممکن است یک سقف کاذب را در نظر بگیرید تا نقص را پنهان کنید. یک راه حل محبوب از این نوع، سقف کشسان است. سقف کشسان بسیار سبک تر از تخته گچ است. همچنین امکان نصب سریعتر را فراهم می کند. سقف پارچه جایگزینی است که قابل تأمل است. 

اشتراک:
مشاوره و راهنما
سقف کشسان
در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق این شماره با ما در تماس باشید: 09128571822

سقف کشسان دقیقا چسیت؟

تعمیر سقف قدیمی و آسیب دیده ممکن است هزینه و تلاش زیادی داشته باشد.شاید درباره سقف کشسان شنیده باشید. در چنین حالتی ممکن است یک سقف کاذب را در نظر بگیرید تا نقص را پنهان کنید. یک راه حل محبوب از این نوع، سقف کشسان است. سقف کشسان بسیار سبک تر از تخته گچ است. همچنین امکان نصب سریعتر را فراهم می کند. سقف پارچه جایگزینی است که قابل تأمل است.

سقف کشسان

سقف کشسان نوعی سقف کاذب است. این روش یکی از قدیمی ترین تکنیک ها در طراحی داخلی است. آویختن پارچه زیر سقف در طول قرن ها در بسیاری از کشورها رواج داشت. رومیان باستان از ابریشم و مصریان از کتان استفاده می کردند. در حالی که ارامنه پنبه را ترجیح می دادند. با گذشت زمان، سقف کشسان به یک کمبود تبدیل شد، تا در قرن 20 بازگردد.

امروزه این نوع سقف کاذب از پارچه PVC ساخته شده است. این پارچه روی تخته های مخصوص متصل به دیوارها نصب می شود. الگوهای بسیاری وجود دارد که می تواند برای یک طراحی داخلی خاص مناسب باشد. محبوب ترین سقف های کاذب از این نوع عبارتند از:

  • سقف کشسان سه بعدی – یک تصویر سه بعدی روی بوم چاپ می شود ، که توهم عمق را ایجاد می کند. متداول ترین طرح ها تصاویری از آب ، فضا یا آسمان است. چنین راه حلی بسیار چشمگیر و متناسب با طراحی داخلی مدرن است.
  • سقف کشسان آینه ای – سطح براق مواد مانند آینه نور را منعکس می کند. این سقف های کاذب ممکن است هر رنگی داشته باشند. و بیشتر در طراحی های داخلی لوکس و سلطنتی استفاده می شود.
  • سقف کشسان مات – ساخته شده از پارچه ای که نور را منعکس نمی کند. اگرچه رنگ های زیادی در دسترس است ، اما سفید بیشترین محبوبیت را دارد ، زیرا متناسب با بیشتر طراحی های داخلی است.

چرا سقف کشسان انتخاب می شود؟

سقف کاذب یک راه حل مناسب برای هر مکان است که نیاز به پنهان کردن نقص و سطح آسیب دیده دارد. نقاشی نیمه کاره، لوله های خارجی – می توان آنها را به راحتی با پارچه پوشاند. این روش سقف را به سطح پایین تری می رساند – بنابراین نمی توان از آن در اتاق های با سقف کوتاه استفاده کرد. آنها در آپارتمان های سنتی و هر اتاقی با سقف بلند عالی هستند.

مزایای سقف کشسان

سقف کاذب ساخته شده از پارچه بسیار سریع نصب می شود که قدرت اصلی این محصول است. از دیگر مزایای سقف های کشسان:

  • پایداری – سقف های کشسان در برابر آسیب مکانیکی کاملاً مقاوم هستند. به همین دلیل یکی از بادوام ترین طرح هاست. ممکن است حتی ده ها سال دوام داشته باشند – تولید کنندگان معمولاً 10 سال ضمانت ارائه می دهند.
  • ظاهری زیبا – سقف کشسان یک سطح کاملاً یکنواخت ایجاد می کند. و این ظاهر زیبا با نقاشی سنتی امکان پذیر نیست. تولیدکنندگان طیف گسترده ای از طرح ها را ارائه می دهند که می توانند به صورت سفارشی نیز تهیه شوند. می توان یک سطح یکنواخت یا چاپ سه بعدی را با الگویی انتخاب شده انتخاب کرد. اگر یک ظاهر صاف نمی خواهید ، ممکن است سقف پارچه ای به هر شکل را انتخاب کنید.
  • مقاومت – پارچه های مورد استفاده برای سقف های کاذب در برابر رطوبت ، آتش و گرد و غبار مقاوم هستند. در صورت نصب خوب ، سقف کاذب از این نوع ضد آب است. بنابراین در صورت نشت از سطح بالا پارچه اجازه عبور آب را نمی دهد. همانطور که بسیاری از تولیدکنندگان ادعا می کنند، بسته به نوع ساخت و ساز ، این سقف قادر است 100 لیتر آب را نگه دارد. پارچه های مورد استفاده در چنین سازه هایی نسوز هستند.
  • عایق صوتی – سقف کاذب ساخته شده از یک غشا سوراخ شده قادر به جذب صدای اتاق است. این به ویژه در سالن های سخنرانی بزرگ ، و همچنین در آپارتمان های خصوصی – به ویژه در اتاق خواب ها بسیار مفید است.
  • تمیز کردن آسان – این نوع سقف پس از نصب ، به توجه خاصی نیاز ندارد. می توان آنها را جارو برقی کرد و کل ساخت و ساز آن را میتوان جدا کرد. به عنوان مثال برای تمیز کردن سیستم لوله کشی واقع در بالای آن.